EĞİTİCİ OYUNLAR


Sünger Bob Nal Fırlatma Oyunu
Nasıl Oynanır? Sünger Bob tren vagonlarını birbirinden ayırmaya ve saldırmaya çalışan eşkiyalara karşı savaşıyor. Vagonların üzerinden gelen nalları Fare ile zıplayıp toplamalı toplanan nalları Fare ile aşağıdaki eşkiyaların üzerine atmalısınız. Eşkiyaların vagonları birbirinden ayırması engellediğiniz sürece bir üst levele çıkarsınız. İyi Oyunlar. 

Oyun Başlamazsa üzerine farenin sağ tuşuyla tıklayınız. Oynat/Çal (play) tıklayınız. 

Eğitsel Oyun - Adam AsmacaAçıklama: Bu oyunu bilmeyenimiz yok gibidir. İlk başta karşımıza 3 adet kategorinin bulunduğu ekran geliyor. Burada sözlük yazan yeri tıklayıp canımızın istediği kategoriden sorulmasını istediğimiz kelimeyi seçiyoruz. Altta verilen harflere veya klavyeden harfleri seçiyoruz. Unutmayın en fazla sekiz tane yanlış yapma hakkımız var.


Eğitsel Oyun - İnsan Vücudunu TanıyalımAçıklama: Vücudumuzdaki kemikleri ve bunların isimlerini öğrenmek veya öğretmek için çok güzel bir oyun. İnsan vücuduna kemikleri yerleştirmeye çalışıyoruz bu esnada da isimlerini öğrenebiliriz

Eğitsel Oyun - Kitaplı DX Ball

NASIL OYNANIR:
Oyun Dx ball tarzında hazırlanmış ancak rakibin kitaplarını top ile vurmaya çalışıp kendi kitaplarınızı korumanız lazım. Otun yüklendikten sonra PLAY butonuyla oyuna başlayın KLavyeden yukarı-aşağı yöntuşlarını kullanarak topa vırmaya ve arkaya kaçırmamaya dikkat edin. Oyunu başlatmak için SPACE tuşuna basın.
Eğitsel Oyun - Kelime BulmacaAçıklama:Önce gösterilen renkleri hafızamızda tutuyoruz. Daha sonra bizden istenilen sıra ile renkleri seçerek devam ediyoruz. İlk başta kolay olan oyun gittikçe zorlaşacaktır.
Eğitsel Oyun - Otomobil Pisti


Otomobilleri fareyi kullanarak haraket ettirin ve finish e ulaştırın
Eğitsel Oyun - SOS Oyunu

ilköğretim ve lise yıllarında ısrarla ve inatla oynandığımız SOS oyunu, Bilgisayarınıza karşı amansız bir mücadeleye giriyorsunuz. Oyun yüklendikten sonra otomatik olarak başlıyor, yapmanız gereken mouse ve sol tıklamayı kullanarak kendi SOS larınız ile oyun alanını doldurmak. Oyun ekranının sağ tarafında yer alan kısmında skorunuzu görebilirsiniz

Eğitsel Oyun Açı Bulmaca

"set the angel" kısmını kullanarak sizden istenen açıyı bulmaya çalışınız. 
Eğitsel Oyun Çarpma İşlemi -2

Eğitsel Oyun - Çarpma


Eğitsel Oyun Bölme İşlemi

Rakamları sürküleyerek doğru bölme işlemini bulunuz. 

Eğitsel Oyun - Dört İşlem
Eğitsel Oyun - Rakamları Sıralama - Yapboz Oyunu


120 saniye içerisinde rakamları 1 den başlayarak 9'a kadar doğru sırada dizmeniz gerekiyor. Oyun yüklendikten sonra otomatik olarak başlıyor, yapmanız gereken mouse ve sol tıklamayı kullanarak rakamları kaydırmak. Oyun ekranının sağ tarafında yer alan kısmında ne kadar zamanınız kaldığını görebilirsiniz. İyi eğlenceler... Oyunu tekrar oynamak isterseniz sayfayı yenilemeniz (F5) gerekmektedir.  
Eğitsel Oyun - İl Bulmaca


 Eğitsel Oyun - İlleri Yerleştir - İl Bulmaca
Altta bulunan il isimlerini harita üzerindeki yerlerine sürükleyiniz. 
Eğitsel Oyun - SatrançAçıklama: Oyun modu olarak "Deep"i seçerek oyuna başlayabilirsiniz. Oynamak istediğiniz taşı seçtikten sonra gitmek istediğiniz kareye tıklayarak oynayabilirsiniz.
Eğitsel Oyun - İngilizce Kelime Öğren


Eğitici oyunlar serisinden ingilizce antremanı yapmak isteyenler için iyi bir fırsat, miniklerimize 12 kelime öğretecek güzel bir oyun. Oyun yüklendikten sonra önce sağ taraftaki resimlerden birisini tıklayıp daha sonra sol daki ingilizce kelimeler arasından resimin karşılığı olan kelimenin bulunduğu kartı tıklayın. 
tavşan çıkarma oyunu oyna

purple-btm-right.png


 Hiç yorum yok: